آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 181
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 197
بازدید دیروز : 343
بازدید کل : 1058678
افراد آنلاین : 1
توصیه های مهم

توصیه های مهم و هنجارهای رفتاری در محیط دانشگاه:

١- کلاس های دورۀ زبان ( پادفک ) را جدی بگیرید و از غیبت کردن و دیر رفتن اکیداً خودداری فرمائید. غیبت در کلاسهای این دوره، برخلاف کلاسهای دورۀ اصلی دانشگاه در سالهای بعد، به طور جدی ثبت نگردیده و همین قدر که دانشجو بتواند امتحان آخر سال این دوره را پاس کند موفق به اخذ مدرک پادفک می گردد. این مسئله باعث شده که بعضی از دانشجویان به خود اجازه دهند که بعضاً از حضور فعال و به موقع در کلاسها خودداری نمایند غافل از اینکه دورۀ پادفک تاثیر کلیدی در دوره های بعدی دانشگاه را دارد. کسانی که در تمامی کلاسهای این دوره حضور به موقع داشته و دروس این دوره را جدی می گیرند، معمولاً دوره های بعدی را نیز با موفقیت و بسیار راحت تر از دیگران طی می کنند چرا که از لحاظ یادگیری زبان روسی یک گام از دیگران جلوترند. لذا توصیه می گردد که کلاسهای این دوره جدی تلقی گردیده و تکالیف منزل به موقع انجام گیرد. 

٢- برخورد با اساتید:

تجربه نشان داده است که دانشجویان مرتب و با نزاکت که با اساتید خود چه در دورۀ زبان و چه در دوه های کارشناسی و غیره ارتباط نیکو داشته و در برخورد با آنها احترام و نزاکت محض را لحاظ می کنند، بسیار کمتر از دیگران با مشکلات درسی اعم از گذراندن به موقع امتحانات و غیره مواجه می گردند.لذا توصیه می گردد که از بحثهای بیهوده با اساتید و نیز مسئولان دانشگاه جداً پرهیز گردد.

٣- انواع امتحانات و تاثیر عدم غیبت در کلاسهای درس:

به طور کلی ٣ نوع امتحان در دانشگاههای روسیه متداول می باشد: ١- امتحان زاچوت: اول امتحانی است که اساتید به صورت شفاهی و یا کتبی از دانشجویان به عمل می آورند که اصطلاحاً زاچوت نامیده می شود و شباهت زیادی به امتحان قوه مصطلح در کشور خودمان را دارد. درست است که اهمیت زاچوت از امتحانات دیگر کمتر است ولی این به هیچ وجه بدان معنی نیست که این امتحان از درجه اهمیت و تاثیر ساقط است.

معمولاً اساتید، برای دانشجویانی که سابقۀ غیبت در کلاسها را ندارند، به راحتی زاچوت آنهارا در دفترچۀ امتحانات دانشجو که به همین نام یعنی « دفترچۀ زاچوت » و یا به زبان روسی “Zachotnaya Kniga” نامیده می شود ثبت می کنند.

امتحان زاچوت نمره ندارد و فقط  ( در صورتی که دانشجو از عهدۀ آن بر می آید ) در دفترچۀ زاچوت دانشجو در مقابل هر ماه درسی خاص واژۀ زاچوت به همراه امضاء استاد مربوطه قید می گردد.

دفترچه زاچوت از طرف مسئولین مربوطۀ دانشگاه در همان اوایل دورۀ درسی به همراه کارت دانشجویی به دانشجویان تحویل می گردد.

توجه مهم: در نگهداری از دفترچۀ زاچوت و نیز کارت شناسایی دانشجویی کوشا باشید و از گم کردن آنها جداً خودداری کنید. خصوصاً دفترچه زاچوت که در آنها در مقابل هر واحد درسی امضای اساتید شما موجود است و در صورت مفقود شدن باید یکایک اساتید را پیدا نموده و خواهش کنید که مجدداً واحدهای پاس شده را امضاء کنند. اگر به هر دلیلی استاد فراموش کرده باشد که شما واحد او را پاس کرده اید مجبور خواهید شد مجدداً امتحانات آن واحد خاص را پاس کنید، لذا هزار بار راحت تر است که دفترچه مذکور را با وسواس نگهداری کنید.

2- امتحانی که اصطلاحاً اکزامین ( Exzamen ) نامیده می شود:

این امتحانات معمولاً رسمی تر و مشکل تر و مهم تر از زاچوت تلقی می گردد ولی از آنجائیکه اکزامین توسط استاد مربوطه انجام می گیرد. لذا دانشجویانی که سابقۀ غیبت کردن ندارند راحت تر از دیگران این امتحان را پاس می کنند چرا که از نظر مثبت استاد برخوردارند. فرمول زیر را هیچگاه فراموش نکنید:

حضور به موقع در کلاسها   احترام به استاد   کمی تلاش = پاس کردن امتحانات

 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت