آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 194
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 375
بازدید دیروز : 359
بازدید کل : 1071366
افراد آنلاین : 1
دیپلم متوسطه
 
مقطع دیپلم متوسطه (که به زبان روسی اتستات ATTECTAT نامیده می شود).
 
طبق قوانین روسیه گذراندن این دوره بر هر فرد تابع روسیه الزامیست و دولت روسیه موظف است که امکانت تحصیل رایگان در مدارس را برای کلیۀ اتباع این کشور بدون در نظر گرفتن نوع مذهب ، نژاد ، موقعیت اجتماعی ، وضعیت سلامتی و غیره نماید .
 
دوران تحصیل در مدارس را می توان به 2 بخش اولیه و انتهایی تقسیم بندی نمود . بخش اولیه که 4 سال به طول می انجامد ، برای کلیۀ دانش آموزان مشترک بوده و بخش نهایی خود به دو دستۀ اصولی تقسیم می گردد.
 
در بخش اول دانش آموز پس از اتمام 9 سال تحصیل می بایست 2 سال دیگر به تحصیل ادامه داده و مدرک دیپلم دوران متوسطه یا اتستات را دریافت دارد.
 
 در بخش دوم دانش آموزان پس از 9 سال تحصیل می تواند به یکی از موسسات آموزش فنی و حرفه ای ( مشابه هنرستان در ایران ) منتقل شده و 4 سال به تحصیل فنی حرفه ای ادامه داده و در پایان مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا ( اتستات فنی ) اخذ نماید که اگر بخواهیم با سیستم آموزشی ایران مقایسه کنیم مدرک فوق الذکر چیزی شبیه مدرک کاردانی در ایران می باشد . در صورتیکه دارندۀ دیپلم فنی علاقمند به تحصیل در دانشگاه باشد می تواند از سال سوم دانشگاه تحصیلات خود را آغاز و پس از 2 سال لیسانس و یا ( باکالاور ) دریافت نماید . بدیهی است که رشتۀ دانشگاهی الزاماً می بایست در راستای علوم دیپلم فنی باشد و مثلاً شخصی که دیپلم فنی حرفه ای دریافت نموده نمی تواند در دانشگاه پزشکی تحصیل نماید . 
 
لازم به ذکر است که امتحان نهایی مقطع دیپلم دوران متوسطه در روسیه همزمان نقش کنکور دانشگاهی را ایفا می نماید بدین معنی که دانش آموز دارندۀ دیپلم متوسطه می بایست جهت تحصیل رایگان در دانشگاه مدارک و ریز نمرات خود را که حداکثر آن ١٠٠ بال( نمره ) می باشد به دلخواه به حداکثر ٥ دانشگاه مختلف ارسال نموده و در صورتی که نمرات او بالا باشد، یکی از دانشگاه های مورد نظر بر ارسال اولویتی که خود دانش آموز معین نموده، وی را پذیرش نموده و در این صورت او می تواند تا مقطع کارشناسی ارشد، به صورت رایگان تحصیل نماید.
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت