آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 158
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
6 visitors online
بازدید امروز : 104
بازدید دیروز : 539
بازدید کل : 1021681
افراد آنلاین : 6
آکادمي پزشکی دوره پيشرفته بلاروس

تاريخچه آکادمی:

آکادمي پزشکی بلاروس يکی از قديمی ترين آکادمی ها‌ی پزشکی  در بين  کشور های مشترک المنافع محسوب می شود که در سال 1931 در پايتخت بلاروس – مينسک - تاسيس شد.
کادر علمی آين آکادمی شامل 72 دکترا و 228 کانديدای علوم پزشکی می باشد.سالانه در اين آکادمی 18000 دانشجوی دکترا تحصيلات خود را ارتقا می دهند و آموزش های پيشرفته می بينند و در مقاطع دکترا، دکترای عالی و پزشکی معالج حدود 500 دانشجو از اروپا، آسيا، آفريقا و شرق آسياي ميانه تحصيل می کنند.

دانشکده طب اطفال:

در گروه های آموزشی اين دانشکده 2 دکترای عالی، 23 دکترا، 95 پزشک معالج  فعاليت می کنند. گروه های آموزشی اين دانشکده به ترتيب زیر می باشد: گروه زنان و زايمان، گروه بيهوشی و مراقبتهای کودکان، گروه مغز و اعصاب کودکان، گروه نوزادان و ژنتيک پزشکی، گروه انکولوژی اطفال و هماتولوژی، گروه روانپزشکی کودک و روان درمانی، گروه جراحی اطفال،‌ گروه دندانپزشکی کودکان

 دانشکده پزشکي امراض داخلي:

اين دانشکده در سال 1963 تاسيس شد. در اين دانشکده 93 استاد مشغول به فعاليت می باشند که در بين آنها 25 نفر آنها دکترای علوم پزشکی و 60 نفر آنها کانديدای علوم پزشکی می باشند. سالانه در دانشکده بيش از 6000 پزشک امراض داخلی آموزش هاِ پيشرفته می بينند. گروه های  آموزشی اين دانشکده به ترتيب زير می باشد: گروه آموزشی آلرژی، گروه گوارش و تغذيه، گروه طب سالمندان، گروه بيماريهای عفونی، گروه قلب و روماتولوژی، گروه فارکومولوژی و درمان، گروه جراحی مغز و اعصاب، گروه روانپزشکی و اعتياد،‌ گروه روانشناسی، گروه اندوکرينولوژی.  

دانشکده بهداشت و درماان عمومی:

اين دانشکده در سال 1999 تاسيس شد. در حال حاضر در اين دانشکده گروه های آموزشی زير فعاليت می کنند: بهداشت و اکولوژی پزشکی، توانبخشی، تشخيص آزمايشگاهی بالينی، بهداشت عمومی، اپيدميولوژی و ميکروبيولوژی، فيزيوتراپی.

دانشکده جراحی:

در حال حاضر در گروه های آموزشي اين دانشکده 94 استاد فعاليت می کنند که 24 نفر آنها دکترای علوم پزشکی و 54 نفر آنها کانديدای علوم پزشکی می باشند. اين دانشکده با دانشگاه ها و کلينيک های مطرح روسيه، اوکراين، ‌آلمان، ايتاليا، ليتواني و ... همکاری  می کند.
دانشجويان خارجي که در اين دانشکده مشغول تحصيل ميباشند داراي حقوق برابر با مردم بلاروس ميباشند:

 - تحصيل بر اساس استانداردهاي دولتي

- انتقالي تحصيلي به رشته ديگر و يا تغيير نوع پروسه تحصيلي بر اساس مصوبات وزارت بهداشت جمهوري بلاروس

- تحصيل با امکان برگزاري کلاس هاي انفرادي در راستاي استاندارد هاي تحصيلي. 

دانشجويان خارجي در جريان تحصيل دربلاروس موظف به رعايت اصولي ميباشند:

- اجراي قوانين جمهوري بلاروس

- احترام به آداب و رسوم  و سنتهاي مردم جمهوري بلاروس

- فراگيري مهارت و دانش در زمينه رشته انتخابي

- شرکت در کلاس هاي اجباري و تحويل امور مربوط به درس در زمان مقرر شده

- خروج از خاک بلاروس با کسب اجازه از رئيس آکادمي و تنظيم مدارک مربوطه صورت بپذيرد.

- به موقع و در زمان مقرره هزينه هاي مربوطه را پرداخت نمايد.

در صورت تخلف از شرايط ذکر شده اقدامات لازم جهت انجام موارد ذکر شده و يا خروج از خاک بلاروس و منع تحصيل در اين کشور صورت ميپذيرد.

اتباع خارجي که اجازه اقامت در خاک بلاروس را ندارند موظفند در مدت زمان يک ماه پس از منع تحصيل در بلاروس از خاک اين کشور خارج شوند.

کتابخانه:

کتابخانه اين دانشگاه در سال 1945 تاسيس شد.  سالانه 4 هزار متخصص از اين کتابخانه بازديد به عمل مي آورند. امانت کتاب از 300 هزار جلد تجاوز ميکند. امکانات مختلفي در اختيار متقاضيان استفاده از اين کتابخانه گذاشته ميشود از جمله:  سالن مطالعه، اشتراک براي متخصصان دوره هاي پزشکي، شبکه هاي کامپيوتر در 7 مکان کاري متفاوت با امکان اتصال به اينترنت.

کارمندان آکادمي، فارق التحصيلان و دانشجويان حق استفاده رايگان از امکانات ذکر شده کتابخانه را دارا ميباشند.

آزمايشگاه علمي-تحقيقاتي:

يکي از مهمترين مراکز اين دانشگاه آزمايشگاه علمي-تحقيقاتي ميباشد. اين مرکز در سال 1957 در دانشکده دولتي بلاروس تاسيس شد. مساحت اين مرکز تحقيقاتي در حدود 3000 متر مربع ميباشد.

اين مرکز در زمينه واکنش هاي زنجيره اي پليمراز،ايمني، بيوشيمي، شيمي، بافتشناسي،  ايزوتوپ و سموم و ديگر روش هاي تحقيقاتي مشغول فعاليت ميباشد. در اين مرکز اقدامات آزمايشگاهي دياگنوزي در شرايط فقدان تشخيص پزشکي صورت ميپذيرد.

 

 

 

 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت